Viskas ką reikia žinoti apie Refleksologiją

Kas slypi mūsų pėdose, ar tiesa, kad ten yra daugybė taškų, kurie susiję su tam tikrais mūsų organais?

Refleksologija yra terapija, kurios metu spaudžiami plaštakose, pėdose ir ausyse esantys refleksų taškai. Tikima, kad ji pagrįsta principu, jog refleksų taškai yra susiję su vidaus organais, o patys taškai išsidėstę tokia pačia tvarka, kaip fiziniame kūne, ir sudaro kūno “žemėlapį”. Būtent todėl refleksinių taškų spaudimas ar lietimas gali daryti įtaką atitinkamiems organams. Refleksologija skiriasi nuo įprasto kojų masažo, ji veikia per nervų sistemą paveikdama refleksinius taškus pėdose ir plaštakose.

Kokias ligas ir kokius negalavimus žmogus gali išsigydyti taikant pėdų refleksoterapiją ( sinusitą, nemigą ir kt)?

Kadangi refleksologija priskiriama alternatyviai medicinai, negalima teigti jog ji gali išgydyti negalavimus, tačiau stimuliavimas kažkokiu būdu slopina nervų ir audinių skausmą, pašalindamas iš jų susikaupusius toksinus ir skatindamas įgimtą organizmo gebėjimą išgyti. Refleksoterapijos šalininkai teigia, kad taikant refleksologiją, galima išspręsti daug sveikatos problemų: pradedant galvos skausmais ar sinusais, baigiant skrandžio skausmais ar peršalimu. Jei masažuojant tam tikrus taškus patiriamas didesnis nei įprastai jautrumas, reiškia kad kai kurioms kūno dalims/organams reikia didesnio dėmesio ar pagerinti jų veiklą. Refleksologija gali būti veiksminga tais atvejais, kai traumuota arba negaluoja kuri nors organizmo vieta, kai tokios vietos negalima masažuoti tiesiogiai. Refleksologijos terapija gerina kraujo apytaką, padeda atsipalaiduoti, numalšinti skausmą, stiprinti imuninę sistemą, iš organizmo šalinti nereikalingas medžiagas, sumažinti stresą. Refleksologiją laikant gydymo forma, turėkite omenyje, kad geriausias būdas išvengti per didelio streso yra išmokti efektyviai jį valdyti.

Kaip tai veikia? Kaip perduodami tie impulsai ir kas darosi spaudžiant tam tikrus taškus?

Rytų medicinoje tikima, kad stimuliuojant skirtingus taškus (vietas) pėdose, signalai yra siunčiami į stuburo smegenis ar į žemesniuosius smegenų centrus, o iš jų į raumenis ar vidaus organus išsiunčiami reikalingi atsakui nurodymai. Šio masažo metu masažuojama ne tik pėdų oda ar raumenys, bet pasiekiami itin giliai glūdintys taškai, kurie yra ypač svarbūs bendrai kūno būklei.

Ar įmanoma masažuojant pėdas nuslopinti galvos skausmą, kurią pėdų vietą reikėtų masažuoti?

Visi esame patyrę galvos skausmą. Suskaudus galvai intuityviai pradedame trinti skaudamą vietą, o vėliau išgeriame nuskausminamuosius vaistus ir iškarto pasijaučiame gerai. Tačiau jeigu galvos skausmai pasikartoja dažnai, reikėtų kreiptis į gydytoją, o jam nepadėjus vienas iš būdų gali būti refleksologija. Su galva susijusių sričių refleksai išsidėstę ant išorinio ir vidinio rankų ir kojų pirštų paviršiaus. Galvos skausmo gydymui reikėtų paveikti refleksus paeiliui ant visų rankų ar kojų pirštų nedideliais žingsneliais. Numalšinti skausmui gali padėti lėtas spaudimas ant kojos nykščių pagalvėlių, šie taškai taip pat stimuliuoja smegenų veiklą.

Teigiama, kad masažuojant pėdą galima sumažinti ir priešmensturacinį sindromą? Ką turėtų daryti moterys, kaip turėtų pačios atlikti masažą?

Dažniausiai šią problemą sukelia hormonų kiekio pusiausvyros sutrikimai. Masažas suteikia gilų raumenų atpalaidavimą, numalšina skausmą bei padeda normalizuoti hormonų kiekius. Pratimai ir sveika mityba yra svarbūs sumažinant priešmenstruacinį sindromą. Kiekviena moteris gali atlikti masažą pati, norint sumažinti skausmą. Jeigu moteris nori atlikti refleksoterapiją, gali pabandyti masažuoti kiaušintakių (didysis pirštas, medialinis nago velenėlio kraštas) ir kirkšnies refleksą (per keturis pirštus aukščiau vidinio čiurnos kaulo, šiek tiek toliau už blauzdikaulio). Tai gali padėti pašalinti skysčių perteklių, pabrinkimą bei padės sumažinti gimdos spazmus.

Ar galima pėdose masažuojant tam tikrus taškus sumažinti stresą? Teigiama, kad pėdų refleksoterapija padeda atkurti gyvybinių kūno energijų pusiausvyrą, pagerina kraujotaką, normalizuoja liaukų veiklą ir taip sumažėja stresas. Kokiomis priemonėmis galima atlikti pėdų refleksoterapiją, kiek svarbi šiluma?

Refleksoterapjia negali pašalinti streso, tačiau ji gali padėti apsaugoti nuo streso sukeltų reakcijų. Ji atpalaiduoja, suteikia vidinę ramybę, padeda veiksmingiau susitvarkyti su stresinę situacija. Palaikydama visų biologinių sistemų, nuo kurių priklauso mūsų sveikata, pusiausvyrą, ji taip pat padeda nuo daugelio streso sukeltų fizinių simptomų.

Keletas pratimų, kuriuos galima pabandyti atlikti norint sumažinti stresą:

  1. Masažuokite pėdoje esantį pirmajį Inkstų meridiano tašką (raukšlėje, esančioje šiek tiek žemiau pėdos pagalvėlės). Tai yra pagrindinis relaksacijos taškas.
  2. Krumpliais braukykite pėdoje esantį stuburo refleksą (ištisai žemyn vidiniu pėdos šonu nuo nago plokštelės pagrindo iki pat pėdos ir kulno pagrindo) aukštyn ir žemyn. Tai nuramina visą nervų sistemą.
    Refleksoterapijoje šiluma yra gana svarbi. Refleksoterapijos metu šiluma atpalaiduoja raumenis, tai padeda labiau išmasažuoti tam tikrus taškus. Rekomenduojama temperatūra +26 °C.

Kaip dažnai galima stimuliuoti taškus pėdose? Ar yra aplinkybių, kada ir kam pėdų refleksoterapijos negalima naudoti?

Yra sunku apibrėžti reikalingo gydymo seansų skaičių, nes kiekvienas pacientas yra skirtingas bei jų negalavimai. Daugumai pagerėja po trijų – šešių procedūrų. Tačiau daugelis jaučia palengvėjimą jau po pirmos procedūros. Rekomenduojamas refleksoterapijos seansas – kas savaitę.

Nėščioms moterims teigiamą poveikį duoda pėdų ir kojų masažas po trečio nėštumo mėnesio. Iki šio laikotarpio masažuoti pėdas nepatartina. Refleksoterapiją gali būti neatliekama jei yra ar anksčiau teko patirti kojų traumų, žaizdų. Taip pat, jei yra problemų dėl kraujagyslių ar varikozės. Dėl šių aplinkybių rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

Kiek pėdų refleksoterapija populiari Tailande, ar ji taikoma gydymo ar dar kokiais tikslais?

Pėdų refleksoterapija yra labai populiari Tailande, nes ten yra taikomi Rytų medicinos metodai. Daugiausiai taikoma kaip gydymo forma, užimanti reikšmingą vietą šalies sveikatos apsaugos sistemoje. Jos pasiekimai be kita ko susiję ir su praeityje galiojusiais draudimais veikti žmogaus kūną chirurginiais metodais. Dažniausiai taikoma kaip gydomasis masažas, nes manoma, kad gali padėti pasveikti nuo įsisenėjusių ligų ar padėti nuo jų apsisaugoti. Taip pat masažas gerina fizinę ir psichinę savijautą.

ReflexPoint masažo centro

Darbo laikas: I-VII 11:00 – 20:00

Adresas: Šeimyniškių g. 21 – 82, Vilnius

“Šeimyniškių verslo centras”

Yra nemokama automobilių parkavimosi aikštelė

Rezervacija masažui:

Telefonas: +370 67252929

 
error: Content is protected !!